Montessori'ye Kabul

Montessori Anaokulu'na Kabul

Okulu gezmek ve incelemek için okulu arayarak randevu almanız gerekmektedir. İlk randevunuzun çocuksuz olmasını tercih ediyoruz. Sizlerin okulu gezmeniz ve okul ile ilgili bilgi alırken daha rahat odaklanmanız için.

Randevu tarihinizden önce Montessori felsefesi hakkında ufak da olsa araştırma yapmanız tavsiye edilir.
Ebeveynler okul hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, çocuklarınızın okulu keşfetmeleri için olan 2. ziyaretin tarihini belirliyoruz.

Kabul

Çocuklarınızın okulumuza kabul edilmesi için göz önüne aldığımız en öncelikli konu ailelerin çocuklarının eğitimi için belirledikleri hedeflerin, bizlerin Montessori Anaokulu'nda belirlediğimiz hedeflerle uyuşmasıdır.

Kontenjan

Yeni kayıt döneminde öncelik eski öğrencilerimize verilir.
Kontenjanımız dolduğu taktirde yedek listesine kayıt olabilirsiniz.

İnciraltı Montessori Anaokulu her ırktan, renkten ve uyruktan çocukları kabul etmektedir. Okulumuzda her çocuk eşit hak ve özgürlüğe sahiptir, din-dil-ırk ayrımı yapılmaz.

Oryantasyon

Oryantasyon süreci okulumuzda en önem verdiğimiz süreçlerden biridir. İyi yönetildiğinde okula güven ve uyum kısa sürede gelişir bu sebeple işbirliğiniz çok kıymetlidir. Çocuğunuz ve sizler için çok hassas olduğunu bildiğimiz bu süreçte çocuklarınızın oryantasyonu bu konudan sorumlu personelimiz ile birebir gerçekleşirken, sizlerin oryantasyonu için gerekli desteği de sizi ilk iki gün birer saat okulumuzun bahçesinde misafir edip çocuğunuzu emanet ettiğiniz kişilerle ortamın havasını koklamanız için birlikte vakit geçirerek, psikoloğumuz eşliğinde bu süreci yöneterek sağlıyoruz.

İnciraltı Montessori Anaokulu’na Dair

Okulumuz İzmir’deki ilk Montessori Anaokulu olup, 12 yıldır aynı yerde hizmet vermektedir, başka şubemiz ve bağlı olduğumuz başka bir kurum yoktur.

 • Okulumuz sabah 8:00 de yardımcı personel ve bir nöbetçi öğretmen tarafından açılır, nöbetçi harici tüm öğretmenlerimiz 8:45 de sınıflarında olurlar.
 • Kahvaltı saatimiz 9:00-9:45 arasıdır. Öğrenci okulda kahvaltı yapacak ise en geç 9:00’ da, kahvaltı yapıp gelecek ise en geç 9:45 de okulda olmasını rica ediyoruz.
 • Her gün 10:00 da tüm sınıflarımız güne çember ile başlıyorlar, birbirimize günaydın demek ve o gün yapmayı planladıklarımız hakkında konuşurken hep birlikte olmak bizim için çok önemli.
 • Okulumuza araç giriş-çıkışı yapılmamaktadır. Hava şartları müsait olduğu sürece okula yaya olarak girilmesini çocukların güvenliği açısından tercih ediyoruz.
 • Okulumuza girerken kapının yanında bulunan zile basmanızı rica ediyoruz.
 • Okulumuza dışarıdan yiyecek-içecek kabul edilmemektedir. Belirlenen günlerde meyve kabul edilmektedir. Okulumuzda tüketilen tüm yiyecekler aşçımız tarafından hazırlanmaktadır, paketli herhangi bir ürün tüketilmemektedir.
 • Çocuklarınızın uykusunu, yemeğini, haftalık eğitim planlarını ve ihtiyaçlarını okulumuza ait olan uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Kayıt işleminiz yapıldıktan sonra size gelen mesajdaki linkten ‘İnciraltı Montessori Anaokulu’ uygulamasını indirebilirsiniz
 • Ateşi 37,5’dan yüksek olan öğrencileri okulumuza, diğer öğrencilerimizi, düşünerek ve ateşli çocuklarımızın keyifsizliklerini okulla bağdaştırmamasını istediğimizden kabul edemiyoruz.
 • Okulumuzda ilaç bulunmamaktadır. Acil durumlarda veli haberdar edilir.
 • Bulaşıcı bir hastalık nedeniyle okula gelmeyen çocuklar, okula dönmeden önce ‘okula devamında sakınca olmadığını’ belirten sağlık kuruluşlarından alınmış bir rapor getirmek durumundadırlar.
 • Çocukların okuldan anne veya babası dışında bir kişi tarafından alınmasının istenmesi durumunda, veli tarafından okul yetkililerine mutlaka bilgi verilmelidir. Teslim alacak olan kişinin yanında kimlik bulundurması gerekmektedir.
 • Servis kullanan öğrencilerimizin velilerinin kendilerine verilen saatlere uygun hareket etmelerini rica ediyoruz.
 • Okulumuz sabah 8:00-18:00 saatleri arasında tam gün hizmet vermektedir.
 • Çocuklara ait eşyaların, okuldan ayrılması durumunda en geç 15 gün içerisinde teslim alınması gerekmektedir. Bu süre içerisinde alınmayan eşyalardan okulumuz sorumlu değildir.